Print this page

Webináre pre úplných začiatočníkov

01 Aug 2019 Read 3253 times

Webináre sú určené "budúcim majiteľom maznáčikov" a povedia vám, ako si svojho maznáčika vybrať tak, aby vám nezostali len oči pre plač...

Vaše rozhodnutie kúpiť si mačiatko s preukazom pôvodu mohlo ovplyvniť veľa rôznych dôvodov - páči sa vám vzhľad konkrétneho plemena, páči sa vám povaha, alebo chcete voliť istotu zdravotne preverených línií. Dôvody môžu byť rôzne, v každom prípade vás ale privedú do niektorej chovateľskej stanice. Naším cieľom je v týchto webinároch pokúsiť sa z vás urobiť INFORMOVANÝCH budúcich majiteľov mačiatok.

Informovaných - aby ste vedeli, aké otázky treba chovateľovi položiť a aké odpovede očakávať, aby ste boli schopní rozpoznať seriózneho chovateľa od business podniku.


18 otázok pre chovateľa,
ktoré mu musíte položiť

určené pre začiatočníkov

Webinár je určený pre budúcich majiteľov maznáčikov s preukazom pôvodu (ale veľa informácií si v nich nájde každý budúci otrok svojej mačky).

O čom budeme hovoriť?

 

Existuje veľmi veľa otázok, ktoré sa môžete opýtať chovateľa, keď si vyberáte svoje budúce mačiatko. Môžete sa pýtať či je milé, prítulné, či má skutočne modré očká a či mu tie modré očká zostanú na celý život. Tešiť sa nad tým, ako pri návšteve v chovateľskej stanici pekne skáče za vaším mávatkom. Ako pekne vrní ... Jéééj tie mačiatka sú také roztomilé ...

Rovnako však existuje veľa otázok, na ktoré si ani nespomeniete, že by ste sa ich mali opýtať skôr, ako si mačiatko s rodomeňom kúpite. Pomôcť vám môže tento webinár.

 

Tento webinár nie je o roztomilých mačiatkach.

 

Tento webinár je o praktických veciach a o otázkach, ktoré by ste mali chovateľovi položiť. Neexistuje na ne jednoznačná správna odpoveď. Dôležité je, aby ste chovateľovu odpoveď posúdili s otvorenou hlavou a zdravým rozumom. A pokiaľ vás jeho odpoveď presvedčí, tak si zapísali ďalšie plus v otázke: "Mám kúpiť práve toto mačiatko?"

 

Ak tieto otázky nepoložíte, môže sa vám stať, že vám zostanú len oči pre plač !

Je dôležité, aby ste poznali svoje zákonné práva, ale rovnako aj to aby ste poznali svoje povinnosti, povinnosti zodpovedného chovateľa a oblasti, kde môže prísť ku nedorozumeniu. Vo väčšine prípadov chovatelia, s ktorými sa stretnete, budú etickí, zodpovední ľudia, ktorí sa snažia robiť to najlepšie pre svoje mačky. Tieto otázky vám pomôžu uistiť sa, že chovateľ s ktorým jednáte je skutočne tento typ zodpovedného chovateľa.

 

Dobrý chovateľ dbá na zdravie, šťastie a pohodu svojich mačiatok. Dbá na rozvoj ich osobností. Nerozplýva sa nad tým, aké sú roztomilé, ale ROZUMIE IM. Jedným slovom sa to označuje welfare.

Mačiatka od dobrých chovateľov budú dobre socializované a nebudú sa ľudí báť. Dobre socializované mačiatka sa pomerne rýchlo prispôsobia novým domom. Žiadny zodpovedný chovateľ nedovolí predaj mačiatka, ktoré by bolo choré - a to aj v prípade, že bolo vopred zarezervované a dátum odchodu do nového domova bol dohodnutý. Aj v kvalitnej chovateľskej stanici sa môže vyskytnúť ochorenie, ale zodpovednosťou chovateľa je tento problém urýchlene vyriešiť. Ale okrem welfare a zodpovednosti za svoje zvieratá, existujú aj ďalšie praktické otázky, ktoré treba vyriešiť - ako napríklad zmluva, právne záväzky chovateľa, povinnosti a práva nového majiteľa, zdravotné hladiská, chovateľský servis.

Ste zvedaví, aké otázky treba chovateľovi položiť? 

 

Sledujte našu stránku a po stanovení termínu sa prihláste.

 

 

 

Rate this item
(3 votes)